Ana Sayfa » Örgü Modelleri » Patik Modelleri / TIĞ İLE MOTİFLİ PATİK YAPIMI
0 Yorum 8,959 Görüntülenme 16 Mart 2017

Tığ ile Motifli Patik Yapımı

TIĞ İLE MOTİFLİ PATİK YAPIMI

Çeyizimden özel bir parça, Tığ ile Motifli Patik kış aylarında ayağınızı sıcak tutacak hem de ayağınızda çok şık duracak, bu örneği istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Ben pırıltılı ip tercih ettim, sizler istediğiniz ip çeşidini kullanabilirsiniz, ama mutlaka iki renk olması gerekli.

Tığ ile Motifli Patik Örneği

Tığ ile Motifli Patik örneğinde pembe siyah, yeşil siyah, lila siyah, kırmızı siyah, sarı siyah gibi renkler çok hoş görünecektir, siyah yerine beyaz kullanabilirsiniz ama siyah renk Tığ ile Motifli Patik örneğinde daha şık görünüyor.

Tığ ile Motifli Patik örneğimize arka kısmıyla başlıyoruz, ben 36 numara giyiyorum siz ayağınıza göre işleyebilirsiniz. Önce siyah kısmın göbeğinden başlıyoruz, gördüğünüz gibi çok kolay trabzan yuvarlak şekilde işliyoruz, sayısına göre köşelerin zincirini yapmayı unutmuyoruz.

Tığ ile Motifli Patik Modeli

Ön yüzü için sarı motifleri yapmaya başlıyoruz, önce yuvarlak zincir çekip trabzan ile dolduruyoruz, sonra fıstıklı modeli için 4 tane alıyoruz ve 1 defada çekiyoruz ve bunu 8 tane yapıyoruz, çevresini diğer rengimizle tamamlıyoruz. 2 tane siyah motiften 4 tane de sarı motiften yapıyoruz ve son olarak sarı iple birleştiriyoruz.

Tığ ile Motifli Patik modelinin nasıl yapıldığını anlamanız için her açıdan fotoğrafını çektim, tek tığ örmeyi bilen kişi kolaylıkla yapacaktır.

Eskilerden beri gelen patik geleneği, günümüzde çok modern olarak değişmiştir, bu örnekleri sizinle paylaşacağım.

Tığ ile Çiçek Motifli Patik Nasıl Yapılır
2018 Patik Modelleri
(0) Yorum Yapılmış
İlk Yorum Yapan Siz Olun.
Yorum Yap
Son Eklenenler
Site İçeriği
Çok Bakılanlar
Sosyal Ağlarda Biz
Hakkımızda
En güzel ve merak ettiğiniz örgü modellerini ve el işlerini sizler için seçiyoruz. Sitemiz de iğne oyası örnekleri, lif modelleri, danteller, bebek örgüleri, havlu kenarı örnekleri, patik modelleri, şal modelleri, yelek örnekleri, atkı modelleri ve örgü ve el işi hakkında aklınıza gelen, ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Yayınladığımız örgü ve el işlerini paylaşarak ve yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.
Copyright 2017 | Hunerliparmaklar.com